Zasłony z plandeki

zasłony z plandeki, zasłona z plandeki, zasłony plandekowe, zasłona plandekowa

Zasłony z plandeki to bardzo popularny sposób wydzielania powierzchni w magazynach, halach produkcyjnych lub obiektach gospodarskich wykorzystywanych w polskim rolnictwie. Nasza firma oferuje zasłony plandeki z materiałów PCV 650 g/m2, PE (PP) 200 g/m2 oraz zasłony z folią przeźroczystą wysokiej jakości. Posiadamy również materiały samogasnące, posiadające stosowny atest trudnopalności.

Wszystkie zasłony z plandeki produkowane są na dokładny wymiar klienta. Ta elastyczność i odpowiednie podejście do klienta sprawiają, że jesteśmy w stanie zrealizować większość projektów w aplikacjach naszych klientów. Każda zasłona z plandeki może zostać wyposażona w osprzęt konieczny do sprawnego i szybkiego montażu.

Zasłony z plandeki - dostępne materiały:

  • plandeka PCV 650 g/m2 - popularny materiał nazywany również potocznie jako plandeka gumowana. Zapewnia od bardzo dobrą odporność na warunki atmosferyczne oraz silne porywy wiatru. Dzięki temu może być montowany nie tylko wewnątrz budynków, ale również używany przez cały rok na zewnątrz. W zależności od sposobu montażu i warunków pogodowych w miejscu aplikacji, zasłony z PCV 650 g/m2 wytrzymują od 5 do 10 lat;
  • plandeka PCV 900 g/m2 - mniej popularny materiał ze względu na dużą wagę i wysoką sztywność. Jest to materiał grubszy niż w/w i zdecydowanie bardziej wytrzymały;
  • plandeka PCV 650 g/m2 z atestem trudnopalności B - są to zasłony NRO - samogasnące. Prócz właściwości samogasnacych, materiał ma analogiczne właściwości co standardowa plandeka PCV 650 g/m2;
  • plandeka PE (PP) 200 g/m2 - jest to najcieńsza z oferowanych przez naszą firmę zasłon plandekowych. Jest to rozwiązanie idealne do czasowego wydzielania powierzchni lub produkcji zasłon o bardzo dużych rozmiarach. Materiał ten powinien być stosowany wewnątrz budynków. W przypadku aplikacji na zewnątrz, żywność materiału może się okazać stosunkowo krótka.

Zasłony plandekowe przeźroczyste

Obok standardowych zasłon z plandeki PCV 650 g/m2, PCV 900 g/m2 oraz PE (PP) 200 g/m2, nasza firma oferuje również zasłony plandekowe przeźroczyste. Maksymalna wysokość jednego pasa folii wynosi 174 cm / szerokość dowolna z zachowaniem obwódki minimalnie 10 cm. Co bardzo ważne - folia przeźroczysta musi zostać obrobiona plandeką w dowolnym, wybranym przez Państwa kolorze. Dostępne kolor obwódki - biały, szary, zielony, niebieski, żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy, ecru, czarny. Istnieje również możliwość wykonania zasłony z plandeki przeźroczystej, posiadającej atest B (plandeki NRO nie rozprzestrzeniającej ognia). Wówczas maksymalna wysokość pola przeźroczystego to 130 cm.

Istnieje możliwość wykonania większego pola przeźroczystego, np. w przypadku dużej wysokości zasłony. Wówczas stosujemy wzmocnienia (szprosy), czyli pasek materiału w kolorze (takim samym jak obwódka). Jest on szerokości minimum 10 cm i na nim łączone są ze sobą dwie folie przeźroczyste. Jest to konieczne, ponieważ zgrzanie dwóch folii ze sobą nie tworzy trwałej spoiny i grozi uszkodzeniem zasłony.

Zasłony z plandeki przesuwne

Zasłony plandekowe mogą być zarówno montowane na stałe, np. do istniejącej konstrukcji, jak i być wykonane w formie przesuwnej. W pierwszym przypadku wystarczy zazwyczaj zakucie na obwodzie zasłony oczek montażowych. Klient montuje wówczas zasłony z plandeki przy użyciu wkrętów, śrub lub nitów.

Zasłony przesuwne mogą być zamontowane na rurce, lince celnej lub szynach. W przypadku linki celnej (stalowej) oraz rurki, do zasłon nitujemy uchwyty kotarowe o średnicy 30 mm. Pozwala to na sprawne przesuwanie zasłony w lewo i prawo. Nasza firma oferuje również zasłony z plandeki wyposażone w rolki poliamidowe i szyny. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej profesjonalne i zapewnia możliwość płynnego przesuwania zasłon.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem handlowym. Do wyceny potrzebujemy wymiar zasłon plandekowych jakie Państwa interesują oraz informacje na temat planowanego sposobu montażu. Zapytania ofertowe prosimy przesyłać na nasz adres mailowy: biuro@fastplan.pl.

Szybki kontakt