Plandeki kotarowe

Oferujemy Państwu najwyższej jakości plandeki kotarowe, czyli innymi słowy kotary plandekowe i kotary przemysłowe, wykonane z najwyższej jakości tkanin PCV i PE (PP).

Oferowane plandeki kotarowe dostępne są w kilku wariantach. Do Państwa dyspozycji jest kilka gramatur, kolorów, wersja trudnopalna, a także kotary przemysłowe z oknami i bez okien. Wszystkie kotary wykonujemy na dokładny wymiar klienta, dzięki czemu zawsze idealnie pasują do Państwa aplikacji.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym działem handlowym. Chętnie przygotujemy ofertę na interesujące Państwa kotary przesuwne. Prosimy o kontakty z naszym działem handlowym lub zapytanie ofertowe na adres biuro@fastplan.pl.

plandeki kotarowe kotary plandekowe kotary z plandeki kotary przemysłowe
Jak zamówić plandeki kotarowe ?
Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym pracownikiem. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Zamówienia można dokonać telefonicznie lub mailowo!

Co wyróżnia nasze plandeki kotarowe ?

 • plandeki kotarowe wykonujemy z najwyższej jakości tkanin europejskich producentów
 • do Państwa dyspozycji mamy kilka rodzajów tkanin i gramatur: PE (PP) 200 g/m2, PCV 650 g/m2 (standard i trudnopalną), PCV 680 g/m2, PCV 900 g/m2
 • wszystkie kotary plandekowe posiadają podwójnie zakończone krawędzie, dzięki czemu mogą pracować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz
 • oferowane kotary przemysłowe pomagają w utrzymaniu ciepła w danej strefie, np. w hali magazynowej lub produkcyjnej
 • kotary z plandek wyposażamy w system do bardzo łatwego przesuwania po rurce lub lince celnej
 • kotary wykonujemy w wersji bez okien, a także w przeźroczystymi oknami / świetlikami
UWAGA – realizujemy nie tylko zamówienia seryjne, ale również jednostkowe.

Kotary plandekowe produkcja na wymiar:

Wszystkie kotary plandekowe produkujemy na dokładny wymiar klienta, dzięki temu zawsze idealnie pasują do danej aplikacji. Jesteśmy świadomi, że każda hala magazynowa lub produkcyjna jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Kotary z plandek wykonujemy metodą zgrzewu bardzo wysoką temperaturą. Używamy do tego zgrzewarki LEISTER, które gwarantują solidne i bardzo estetyczne łączenie.

Plandeki kotarowe posiadają podwójnie zgrzane krawędzie zewnętrzne, dzięki czemu są dużo bardziej odporne na ewentualne porywy wiatru. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kotary są odporne na niskie temperatury - mogą być stosowane w temperaturach do - 35 st. C.

Dostępne tkaniny:

Kotary przemysłowe montaż:

Przy produkcji kotar przemysłowych przykładamy szczególną uwagę do tego, aby ułatwić Państwu ich montaż oraz łatwe przesuwanie po lince celnej lub rurce. Naszym zdaniem najlepszym sposobem montażu kotar jest ich montaż na lince celnej lub rurce. Do tego celu na plandekach zakuwamy oczka kotarowe fi 40, które ułożone są prostopadle do plandeki. Odradzamy montażu na prowadnicach, ponieważ wystarczy ich delikatne zabrudzenie, aby unieruchomić cały system.

Jakie są zalety montażu kotar na oczka kotarowe ?

 • rozwiązanie jest stosunkowo tanie
 • system przesuwania po rurce lub lince celnej jest całkowicie bezawaryjny !

Plandeki kotarowe - przykładowe realizacje:

kotary z plandeki produkcja na wymiar
kotary przemysłowe producent bydgoszcz toruń

Plandeki kotarowe - zastosowanie:

 • przedzielenie przestrzeni w magazynie lub hali produkcyjnej
 • kotary do myjni samochodowych i carspa
 • kotary do spawalni
 • kotary do zewnętrznych magazynów
 • plandeki ,,wrota" do hal produkcyjnych i magazynów
 • kotary do budynków gospodarskich, obór, chlewni
 • kotary zacieniające do ciemni, obór, chlewni
 • itp.

Montaż kotary przemysłowej

Bardzo często klienci pytają nas, jak zamontować kotary. Montaż kotary przemysłowe jest dość prosty, ale potrzebujemy do tego celu osprzęt. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne opcje montażu. Wybór należy oczywiście do Państwa, ale również do tego, czy infrastruktura w Państwa pomieszczeniach, pozwala na zastosowanie danego systemu.

Kotary przesuwne na rolkach i szynach

Jest to bardzo popularny system, pozwalający na łatwe i szybkie przesuwanie kotar. Otrzymują Państwo od nas szyny w odcinkach po 300 cm, które należy następnie ze sobą zespawać. Istnieje również możliwość wygięcia szyny w łuk, dzięki czemu mogą Państwo stworzyć zakręt dla kotary. Nasza firma nie zajmuje się spawaniem i formowaniem szyn. W tym systemie na górnej krawędzi, która jest wcześniej podwójnie zgrzana, nitujemy rolki. Rolki wykonane są z tworzywa sztucznego odpornego na ścieranie, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Co bardzo ważne, wysokiej jakości tworzywo zapobiega blokowaniu się rolek i pozwala na bardzo cichą pracę. W przypadku kotar przesuwnych na rolkach i szynach, nie ma ograniczeń dotyczących długości kotary. Najdłuższa kotara, jaką przygotowywaliśmy pod takie rozwiązanie, miała 40 metrów bieżących. Klient nie ma problemów z jej przesuwaniem i jest bardzo zadowolony z realizacji.

kotary przesuwne na rolkach i szynach

Plandeki przesuwne na uchwytach

Oferujemy również plandeki przesuwne na uchwytach kotarowych. Jest to bardzo prosty system, polegający na przesuwaniu plandek po rurce lub line celnej. Maksymalna średnica rurki, jaka może być użyta do tego rozwiązania to fi 28, ponieważ oczko kotarowe ma średnicę fi 30. W tym wypadku, aby można swobodnie suwać plandeki, proponujemy zastosowanie rurki, o średnicy 25 mm. Drugą opcją jest montaż plandeki na stalowej lince celnej. Wówczas zalecamy zastosowanie linki o średnicy fi 8. Linkę należy bardzo dobrze naprężyć, najlepiej przy użyciu śrub rzymskich. Jedynie bardzo mocno naciągnięta linka zapewni, że plandeki przesuwne nie będą się obwieszać w połowie. Przesuwnie jest bardzo łatwe, pod warunkiem, że linka stalowa jest bardzo dobrze naciągnięta.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pracujemy dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

biuro@fastplan.pl

Szybki kontakt