Plandeki odporne na słońce

Promieniowanie UV (światło słoneczne) i jego wpływ na plandeki.
Wszyscy wiemy, że światło słoneczne wpływa na naszą skórę i może prowadzić do zaczerwienienia, pieczenia, opalania. W skrajnych przypadkach może również prowadzić nawet do długotrwałych i poważnych problemów zdrowotnych, takich jak rak. Ale nie tylko nasza skóra może być podatna na promieniowanie UV. Promieniowanie słoneczne ma również wpływ na tworzywa sztuczne takie jak plandeki. Długotrwały kontakt tworzywa z promieniami wpływa na jakość i wytrzymałość materiałów.

Plandeki odporne na słońce

Jaki wpływ na plandeki ma promieniowanie słoneczne UV ?

Długotrwałe wystawienie plandeki na działanie promieni UV lub ich duże stężenie spowoduje, że plandeka nie tylko straci swój kolor, ale będzie również miała krótszą żywotność.

Intensywność promieniowania UV mierzy się w jednostkach kLy (kilo-Langley). Jednostka kLy jest miarą tego, ile energii promieniowania UV spada na cm² w ciągu roku. Oczywiście ilość światła słonecznego i jego promieniowanie UV różni się znacznie w zależności od położenia geograficznego. W większości krajów Europy Zachodniej średni poziom wynosi od 80 do 100 kLy rocznie.

Jednak szkodliwe można ograniczać za pomocą odpowiednich procesów produkcji tkanin plandekowych. Plandeki ze stabilizatorem UV - podczas procesu produkcyjnego dodawane są specjalne dodatki, co skutecznie spowalnia proces starzenia się plandeki.

Jakie plandeki są odporne na promieniowanie UV ?

Nasze plandeki PCV są odporne na promieniowanie UV, co oznacza, że ​​ich żywotność bez utraty właściwości waha się nawet do 3 do 5 lat. Będzie to jednak w znacznym stopniu zależne od czynników, takich jak rzeczywista ilości światła słonecznego, pozycja plandeki (poziom ekspozycji) i inne warunki atmosferyczne.

Nasze plandeki są również wodoodporne i odporne na gnicie, dzięki czemu możesz mieć pewność długiego użytkowania nawet w wymagających warunkach.

Nie polecamy używania plandek z PE w miejscach długotrwale narażonych na promienie słoneczne. Powyżej przedstawiliśmy jaki wpływ na plandeki ma promieniowanie słoneczne UV. Dlatego cienkie materiały plandekowe są mniej odporne i mają krótszą wytrzymałość w takich warunkach.

Jeśli szukasz plandeki odporne na słońce zapraszamy do konstaktu.

Szybki kontakt