Plandeka do przyczepki – jakiej gramatury materiał wybrać?

Plandeki do przyczepek towarowych oferujemy już od blisko 20 lat. Przez ten czas do produkcji używaliśmy różnych materiałów sprawdzając jednocześnie, który będzie najbardziej odpowiedni. Choć klienci proponują nam często produkcję z innych materiałów, mamy zaufanie jedynie do jednego. Jest nim tkanina PCV 650 g/m2, gwarantująca z jednej strony wysoką wytrzymałość, a z drugiej elastyczność. To właśnie elastyczność materiału sprawia, że nasze plandeki do przyczepek są łatwe z codziennym użytkowaniu.

Plandeki do przyczepek z cienkich materiałów

Bardzo często zdarza się, że klienci pytają nas o możliwość produkcji plandeki do przyczepki z cieńszego materiału. Chodzi najczęściej o plandeki z polietylenu PE (PP) 200 g/m2. Materiał ten sam w sobie nie jest zły i gwarantuje dobrą wytrzymałość, ale nie bardzo nadaje się do wykorzystania w przyczepkach. Dzieje się tak, ponieważ plandeka na przyczepce podczas jazdy cały czas pracuje. Obciera się wówczas o metalowe lub drewniane elementy stelaża. Tarcie prowadzi oczywiście do przecierania się materiału. To z kolei może doprowadzić do rozdarcia się plandeki. Istnieje wówczas realne zagrożenie, że podczas ewentualnego opadu deszczu lub śniegu, wilgoć dostanie się do wnętrza i zagrozi przewożonym materiałom i towarom.

Reasumując, wykorzystanie tkaniny polietylenowej do produkcji plandeki na przyczepkę jest zdecydowanie złym rozwiązaniem.

Jaki materiał do produkcji plandeki do przyczepek?

Zważając na wieloletnie doświadczenie możemy Państwu zaproponować plandeki do przyczepki wykonane z materiału PCV 650 g/m2. Tkanina ta składa się z wewnętrznego zbrojenia, które powlekane jest następnie polichlorkiem winylu. Zewnętrza część plandeki, tj. ta którą eksponujemy na działanie warunków atmosferycznych, jest dodatkowo pokrywana warstwą lakieru.

Plandeki na przyczepki z PCV 650 g/m2 są odporne na przetarcia i wykazują doskonałą odporność na warunki pogodowe i drogowe. Nie są im straszne wysokie i skrajnie niskie temperatury oraz opady. Wytrzymują również duży napór wiatru i oraz mocne porywy wiatru.

Plandeki z tkaniny PCV 650 g/m2 nie wykazują również dużej sztywności. Elastyczność sprawia, że jej użytkowanie jest na co dzień bardzo łatwe. Podwijanie i rolowanie nie sprawia żadnych problemów. Dotyczy to nie tylko miesięcy letnich, ale również zimowych.

Jak zamówić plandekę do przyczepki?

Do wyceny potrzebujemy od Państwa dokładnych wymiarów. Pomiaru pokonujemy po zewnętrznych krawędziach stelaża. Długość x szerokość + wysokość od górnej krawędzi do burty. Do wysokości należy doliczyć również odpowiedni zapas (minimum 10 cm).

W standardzie tylna klapa jest otwierana i zamykana na paski zapięciowe. U dołu znajdują się oczka do przeciągnięcia linki. Możemy zakuć również oczka owalne do uchwytów naburtowych stałych, wahliwych lub obrotowych.

Wymiary prosimy przesłać na nasz adres mailowy - biuro@fastplan.pl.

Szybki kontakt