Czy naprawa plandek się opłaca ?

Zadaniem przepierzeń plandekowych jest przede wszystkim ochrona danego obszaru przed działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych takich jak wiatr, deszcz, śnieg, czy kurz. Niejednokrotnie jednak bywa, iż plandeka pod wpływem działania któregoś z czynników ulega uszkodzeniu. Wtedy stajemy przed dokonaniem wyboru – naprawa, czy też kupno nowej plandeki? Wybór niejednokrotnie bywa bardzo problematyczny, dlatego też w tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu istotę problemu naprawy tego rodzaju okryć, oraz zaproponować naszym zdaniem korzystniejszą opcję.

 

naprawa plandek, klejenie plandek, naprawa plandeki

 

Klejenie plandek, czy to dobre rozwiązanie na duże uszkodzenia

Przyjmijmy, że pokrywacie Państwo plandeką dach podczas remontu. W trakcie gwałtownej wichury materiał ulega uszkodzeniu, przez co część budynku narażona jest na szereg licznych zagrożeń takich jak deszcz, śnieg a nawet naruszenie konstrukcji obiektu. Możecie Państwo podjąć próbę sklejenia zniszczeń na własną rękę, bądź też powierzyć je firmie zewnętrznej. Działanie takie jednak wiąże się z pewnym ryzykiem. Materiał, który raz zostanie naruszony traci swoje parametry nawet po naprawie, tym samym stając się dużo bardziej podatnym na kolejne uszkodzenia. W takim przypadku nawet profesjonalny zakład naprawczy nie jest w stanie zagwarantować Państwu jakości sprzed uszkodzenia. Mało tego, ceny takich napraw często przewyższają całkowitą wartość materiału a więc w rzeczywistości klient po jakimś czasie dopłaca do plandeki, która jest zdecydowanie gorsza jakościowo w stosunku do tego co było na początku.

 

Nowa plandeka, a naprawa starej plandeki, co wybrać

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kupno nowej, solidnej plandeki, która będzie w stanie wytrzymać kolejne ciężkie sytuacje w skrajnych warunkach. Dotyczy to nie tylko plandek na dachy, ale wszystkich innych przepierzeń, od których wymaga się solidnej ochrony nawet w wymagającym środowisku użytkowym. Jedynie kupując nowy, wysokogatunkowy produkt otrzymacie Państwo gwarancję jakości, której nie zagwarantuje Państwu żaden zakład naprawczy. Oprócz tego, zaoszczędzicie też Państwo pieniądze na naprawę i będziecie spokojni, że materiał który zabezpiecza Wasze miejsce/produkty jest w nienaruszonym stanie. Jeżeli nie chcecie Państwo wydawać pieniędzy na niepotrzebne naprawy starych, zużytych plandek, które i tak nie dadzą Wam gwarancji jakości sprzed uszkodzeń – radzimy kupić nową i mieć pewność, że sprawdzi się ona na kolejne, długie lata.