Jak zabezpieczyć ładunek plandeką?

Dużą część naszych klientów stanowią firmy zajmujące się logistyką. W związku z tym bardzo często produkujemy pokrowce plandekowe na maszyny i urządzenia, plandeki na wagony, czy nietypowe plandeki do zabezpieczenia przewożonych ładunków. Firmom przewozowym zależy zawsze na jak najniższej cenie za plandeki. Mają one bowiem często charakter jednorazowy. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ warunki w których transportowane są towary i materiały, bardzo często są dość ciężkie. W związku z tym, przy wyborze zbyt słabej plandeki istnieje duże ryzyko jej uszkodzenia i w efekcie powstania uszkodzeń przewożonego ładunku. Jakie plandeki są najlepsze do zabezpieczenia ładunków?

Plandeki do transportu drogowego

Transport drogowy to innymi słowy przewożenie towarów przy użyciu samochodów ciężarowych i dostawczych. Możemy wyróżnić tutaj transport lokalny i dalekobieżny. Dla transportu lokalnego, np. dla firm zajmujących się dostawa piasku czy węgla, wystarczające będą plandeki PE (PP) 200 g/m2. Chodzi tutaj bowiem głównie o zabezpieczenie materiału przed wywiewaniem. Oczywiście możemy będzie również wykonanie takich plandeki z bardziej wytrzymałych materiałów. Wówczas okres ich używalności będzie zdecydowanie dłuższy.

Do transportu dalekobieżnego wymagane są plandeki charakteryzujące się wysoką wytrzymałością. Do tego celu nadają się idealnie plandeki PCV 650 g/m2. Możemy z nich wykonać zarówno nietypowe pokrowce, jak i rożnych kształtów plandeki.

pokrowce plandekowe

Plandeki do transportu kolejowego

W przypadku wagonów kolejowych, czyli tak zwanych węglarek, powinny być to plandeki z PCV 650 g/m2. Plandeki na wagony muszą być również bardzo dobrze zabezpieczone przez rozdarciem. W tym celu wymagana jest podwójna krawędź zewnętrzna. Oczywiście istnieje możliwość zakucia odpowiednich otworów, przy pomocy których będzie możliwy montaż plandek do wagonów. Jesteśmy również w stanie wyprodukować nietypowe plandeki, np. dopasowane do przewożonych kolejną ładunków. Wówczas prosimy o przesłanie na naszego mailu stosownego rysunku, na podstawie którego będziemy w stanie dokonać wyceny i produkcji.

Plandeki do transportu morskiego

Fracht morski jest bardzo wymagający, w związku z czym wymaga szczególnych rozwiązań. Do tego celu idealnie nadają się plandeki PCV 900 g/m2. Nasza firma wykonuje dopasowane do ładunków plandeki, a także pokrycia do kontenerów morskich typu open-top. Plandeki do kontenerów morskich zabezpieczamy przez przetarciem oraz zakuwamy stosowny osprzęt konieczny do montażu.

Szybki kontakt