Czym wyróżniają się plandeki samogasnące?

Plandeki samogasnące oferowane przez naszą firmę posiadają klasę palności B2, potwierdzoną przez Instytut Techniki Budowlanej. Informacja ta pozwala na bezpieczne stosowanie materiału w miejscach szczególnie zagrożonych pożarem.

Produkcja plandek na wymiar jest możliwa, dzięki użyciu najwyższej jakości zgrzewarek. Nasze plandeki wyróżnia wytrzymałość i estetyka. Dopasowane do Państwa potrzeb zamówienia dostarczamy w możliwie najkrótszym czasie na terenie całej Polski.

Jakie zastosowanie i cechy wyróżniające posiadają plandeki samogasnące? O tym przeczytają Państwo w poniższym wpisie.

plandeki samogasnące

Podstawowe informacje o tkaninie

Plandeki samogasnące na wymiar najczęściej oferujemy wykonane z materiału o gramaturze 650 g/m2. Każda z plandek charakteryzuje się podwójnie zgrzanymi krawędziami oraz posiada oczka montażowe : fi 10, fi 20, fi 40 lub owalne. Posiadamy plandeki w kolorze białym, siwym, zielonym oraz khaki.

Plandeki samogasnące posiadają specjalny proszek, który w momencie wystąpienia pożaru natychmiast go gasi, dlatego też w przeciwieństwie do standardowych plandek nie rozprzestrzeniają ognia.

Użycie materiału o gramaturze 650 g/m2 do produkcji plandek dodatkowo sprawia, że są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, wodę czy pleśń.

Plandeki samogasnące - klasyfikacja ogniowa

Nasze plandeki samogasnące posiadają atest palności potwierdzony przez Instytut Techniki Budowlanej. Na jego podstawie - klasyfikacja plandek z tkaniny PVC o gramaturze 650 ÷ 680 g/m2 w zakresie reakcji na ogień wynosi - B-s2, d0, co oznacza że, otrzymaliśmy klasę B dla właściwości ogniowych, s2 dla wydzielania dymu oraz d0 dla płonących kropli.

Atest pozwala nam na bezpieczne stosowanie plandek w miejscach o zwiększonym ryzyku wystąpienia zapłonu ognia.

Popularne miejsca zastosowania plandek samogasnących

Jak sama nazwa wskazuje, plandeki samogasnące najlepiej sprawdzą się w miejscach, w których istnieje ryzyko wystąpienia pożaru, kontakt z iskrami. Zwiększają bezpieczeństwo pracy.

Plandeki samogasnące wykorzystywane są głównie w przemyśle wydobywczym, petrochemicznym, gazownictwie czy spawalnictwie. Stosuje się je jako:

  • pokrowce trudnopalne,
  • zadaszenia plandekowe,
  • hale łukowe z plandek,
  • kurtyny spawalnicze,
  • plandeki okryciowe,
  • plandeki na maszyny.

Plandeki trudnopalne - produkcja na wymiar

Plandeki trudnopalne na wymiar dopasowujemy zawsze do Państwa potrzeb i wymagań. Odpowiednio modyfikujemy rozmiar plandeki, aby była jak najlepiej dopasowana do docelowej aplikacji. Zależy nam na kontakcie z naszymi klientami, dlatego zawsze konsultujemy etapy produkcyjne z Państwa oczekiwaniami. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie gwarantować najwyższej jakości gotowe produkty.

Gotowe plandeki dostarczamy na terenie całej Polski w możliwie najkrótszym czasie, co pozwala nam pełnić usługi bez ograniczeń lokalizacyjnych.

Nasza opinia o plandekach samogasnących

Szybki kontakt