Czy zamki błyskawiczne do plandek są wytrzymałe?

Nowością, którą wprowadziliśmy w kończącycm 2021 roku były plandeki z zamkami błyskawicznymi. Do tej pory nie korzystaliśmy z tego rozwiązania, ponieważ dostępne na rynku zamki nie spełniały naszych standardów wytrzymałościowych. Na szczęście udało nam się znaleźć niemiecką firmę, które produkuje niezwykle wytrzymałe zamki przeznaczone do skafandrów.

Zamki błyskawiczne do plandek, które wgrzewamy do naszych produktów są niezwykle wytrzymałe w każdych warunkach pogodowych. Ryzyko wyrwania lub rozerwania jest bardzo małe zarówno zimą, jak i latem. Co wpływa na wytrzymałość zamków?

Co wyróżnia nasze plandeki z zamkami błyskawicznymi?

Domeną naszej firmy jest dostarczanie plandek o wysokiej wytrzymałości. To właśnie wytrzymałość w przypadku plandek ma kluczowe znaczenie, ponieważ stanowi o jakości produktu. To właśnie w dlatego tak długo zajęło nam poszukiwanie odpowiedniego zamka, który nie będzie tak słaby, jak produkty używane przez dużą część naszej konkurencji.

Zamki błyskawiczne wykorzystywane w produkowanych przez nas plandekach pochodzą z Niemiec. Ich podstawową aplikacją są skafandry lotnicze i spadochronowe. Okazało się jednak, że podszywka, z której są wykonane idealnie nadaje się do łączenia z tkaninami PCV. Po wielu próbach wytrzymałościowych stwierdziliśmy, że zamki włączymy do naszej oferty.

plandeki z zamkami błyskawicznymi

Ile kosztuje plandeka z zamkiem błyskawicznym?

Koszt samej plandeki pozostaje bez zmian (w przypadku zainteresowania, prosimy o przesłanie interesujących Państwa wymiarów na naszego maila: biuro@fastplan.pl). Pojedynczy zamek błyskawiczny w plandece to koszt ok. 180 zł brutto. Wykonanie w plandece drzwi na zamki błyskawiczne to koszt ok. 350 zł brutto.

Drzwi na zamki błyskawiczne w plandece to dwa zamki wgrzane równolegle do siebie w odległości ok. 120 cm. Na górze drzwi znajdują się przynitowane paski. Dzięki takiemu rozwiązaniu w plandece lub kotarze możemy wykonać rolowane i podwieszane drzwi. Zasada działa jest taka sama, jak drzwi w namiotach lub halach namiotowych.

Case study - studium przypadku

,,Chrztem bojowym" naszych plandek z zamkami błyskawicznymi była realizacja bardzo dużego zlecenia dla jednego z największych niemieckich armatorów morskich. Przygotowywaliśmy bardzo duże pokrowce na sprzęt wojskowy przewożony z Tajwanu do Ameryki Południowej. Pokrowca musiały być wyposażone w zamki błyskawiczne, umożliwiające rewizję przewożonego sprzętu. Rejs trwał kilka tygodni, a warunki nie były sprzyjające. Wszystkie pokrowce i zamki dopłynęły do portu docelowego w nienaruszonym stanie.

Dzięki tej realizacji wiemy, że nasze plandeki z zamkami błyskawicznymi gwarantują wysoką wytrzymałość i mogą być wykorzystywane nawet w bardzo wymagających aplikacjach.

Szybki kontakt