Plandeki budowlane i plandeki antykryzysowe

plandeki budowalne, plandeki antykryzysowe, plandeka budowlana, plandeka na budowę, plandeka antykryzysowa

 

Oferujemy Państwu najwyższej jakości plandeki budowlane i plandeki antykryzysowe, wykonane z wytrzymałych tkanin polipropylenowych i polietylenowych. Nasze plandeki budowlane dostępne są w najbardziej popularnych wymiarach, tj. 4×6 mb, 6×8 mb, 6×10 mb, 6×12 mb, 8×10 mb, 8×12 mb, 10×12 mb, 10×15 mb, 12×18 mb, 15×20 mb, 20×20 mb.

Największą zaletą plandek antykryzysowych i budowlanych jest ich dostępność – w większości przypadków wprost z magazynu. Dzięki temu w sytuacjach kryzysowych i awaryjnych, jesteśmy je w stanie dostarczyć z dnia na dzień. W naszej ofercie posiadamy plandeki budowlane 130 g/m2, 210 g/m2 oraz 260 g/m2. W zależności od tego jak długo mają wytrzymać, dobieramy odpowiednią gramaturę.

Wszystkie plandeki antykryzysowe i plandeki budowlane wyposażone są w podwójne krawędzie i zakute na nich oczka. Dzięki temu bardzo łatwy jest ich montaż. W zależności od wielkości plandeki, oczka zakuwane są co ok. 50 cm, 70 cm lub 100 cm. Oczka wykonane są z aluminium i zabezpieczone przed wyrwaniem podczas silniejszych podmuchów wiatru. Narożniki zewnętrzne plandeki są również dodatkowo wzmocnione.

 

plandeki polipropylenowe plandeki kryzysowe plandeki antykryzysowe plandeki budowlane

 

Plandeki budowlane

Plandeki budowlane, jak sama nazwa mówi, przeznaczone są na place budowy do zabezpieczania materiałów budowlanych, towarów, konstrukcji, maszyn, fundamentów, dachów, szczytów dachowych, itp. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak opady deszczu, gradu i śniegu. Z racji tego, że plandeka budowlana ma wytrzymać zazwyczaj krótki okres czasu, ale jest dość silnie eksploatowana, polecamy stosowanie gramatury minimum 130 g/m2. Nie mniej jednak zalecamy stosowanie plandek budowlanych 210 g/m2, które zagwarantują, że przez dłuższy czas nie będzie z nimi problemu. Im grubsza plandeka, tym bardziej wytrzymała, im cieńsza, tym bardziej narażona na uszkodzenia. Plac budowy nie jest przyjemnym miejscem i plandeki cały czas są narażone na uszkodzenie. Trzeba więc pamiętać, żeby nie oszczędzać na plandekach, ponieważ może się to odbić negatywnie. Spotkaliśmy się już z sytuacjami, kiedy klienci za wszelką cenę chcieli kupić najcieńsze plandeki z zastosowaniem na fundament, po czym plandeka ulegała uszkodzeniu, a fundament zalaniu. W efekcie musieli dodatkowo inwestować w nową warstwę fundamentu.

 

Plandeki antykryzysowe

Plandeki antykryzysowe to innymi słowy plandeki wykorzystywane przez straż pożarną, policję i inne służby ratunkowe, w przypadku zerwania dachu przez nawałnicę, w przypadku powodzi i nadmiernych opadów deszczu. W większości przypadku urzędy gminy i podległe im jednostki ochotniczej straży pożarnej, chcąc oszczędzić, decydują się bardzo cienkie plandeki antykryzysowe. Po założeniu tych plandek na dachu, okazuje się, że bardzo szybko przeciekają i trzeba je wymienić. Nasza firma była wolontariuszem po nawałnicach w Stryszku z 2017 roku. Wówczas do uszkodzonych dachów dostarczaliśmy plandeki PP 210 g/m2. Na szczęście były na tyle wytrzymałe, że pozwoliły mieszkańcom na zorganizowanie nowego dachu bez strachu, że w przypadku deszczu, zostaną ponownie zalani.

 

Cennik plandek

Plandeki budowlane i plandeki antykryzysowe nie są drogie, a ich cena jest przystępna dla wszystkich. Jeżeli są Państwo zainteresowani ile kosztują plandeki, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym, pod numerem KOM +48 509 491 716 lub biuro@producentplandek.pl.