Jak zabezpieczyć altankę przed wiatrem ?

Bardzo często klienci pytają nas jak zabezpieczyć altankę i taras przed wiatrem. Dotyczy to w szczególności altanek położonych w wietrznych miejscach, np. nad morzem, nad jeziorami, w górach, itp. Nie ma co ukrywać, że przebywanie w altance podczas silnego wiatru lub deszczu nie należy do najmilszych. Jest jednak bardzo proste rozwiązanie, które pozwala na zabezpieczenie altanki i możliwość spędzania w niej czasu, nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Odpowiedź jest bardzo prosta, mianowicie zabudowa altanki przy pomocy ścianek z plandeki. Zabudowa altanki to rozwiązanie bardzo wytrzymałe (nawet do 15 lat) i estetyczne. Do Państwa dyspozycji jest wiele kolorów obwódek oraz możliwość całkowitej personalizacji ścianki. Dotyczy to nie tylko wymiaru, ale również wielkości i rozmieszczenia okien, możliwości wykonania ścianek w dwóch, a nawet trzech kolorach, itp.

Nasza firma oferuje Państwu plandeki do altany i plandeki na taras wykonane z tkanin najwyższej jakości (PCV 650 g/m2 lakierowane + folia przeźroczysta o grubości 1 mm). Mamy bardzo duże doświadczenie w zabudowanie altan, dzięki czemu wiemy, jak zabezpieczyć altankę przed wiatrem. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem KOM +48 509 491 716.

 

jak zabezpieczyć altankę na zimę, jak zabezpieczyć altankę przed wiatrem, zabudowa altany, ściany boczne do altany

 

Jakie są plusy zabudowy altanki ?

  • zabezpieczenie altanki przed wiatrem
  • zabezpieczenie altanki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jesienią i zimą
  • możliwość korzystania z tarasu i altanki podczas niesprzyjających warunków pogodowych
  • możliwość dogrzewania wnętrza altanki promiennikami ciepła
  • w letnie i ciepłe dni, ścianki do altanki można podwinąć i podwiesić na paskach
  • nasza firma dostarcza kompletne plandeki do altanki do własnego montażu
  • przed produkcją przygotowujemy rysunek, na którym widzicie Państwo zwymiarowaną wizualizację ścianek – wyklucza to ewentualne błędy w produkcji

 

Ścianki boczne do altanki

Nasz produkt wyróżnia przede wszystkim jakość i wytrzymałość na niekorzystne warunki pogodowe. Boki plandeki do altanki wykończone są eleganckim materiałem PCV 650 g/m2. Mamy dostępne kolory – biały, szary, zielony, czarny, brązowy, ecru, piaskowy. Środek natomiast jest całkowicie przeźroczysty. Grubość folii przeźroczystej do altanki to 1 mm. Należy zwracać na to szczególną uwagę, ponieważ na rynku jest wielu nieuczciwych producentów, którzy oferują bardzo cienkie folie 0,3 mm. Taka folia już podczas produkcji się treszczy, a podczas normalnego użytkowania bardzo szybko ulega zniszczeniu.

Nasze ścianki ścianki boczne do altanki produkujemy na dokładny wymiar, dzięki czemu zawsze idealnie pasują do Państwa konstrukcji. Jest to bardzo ważne, ponieważ zabudowa altany powinna być idealnie spasowana z konstrukcją. Tylko w takim wypadku, altanka lub taras będą odpowiednio zabezpieczone, tj. wiatr nie będzie do niej wpadał, a deszcze nie będzie podciekał.

 

Jak zabezpieczyć altankę na zimę ?

W tym wypadku możemy skorzystać ze znacznie tańszego rozwiązania. Jeżeli klienci chcą zabezpieczyć altankę i wszystko co się w niej znajdują na zimę, wówczas polecamy plandekę z tkaniny PE (PP) 200 g/m2. Taką plandeką dosłownie obwijamy altanę i następnie zczepiamy ze sobą krawędzie boczne. Jest to rozwiązanie wieloroczne i z pewnością dużo lepsze, niż np. zastrzetchowanie całej altanki.

 

plandeka zimowa na altankę

 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi specjalistami:

KOM +48 509 491 716

biuro@fastplan.pl