Jak skleić plandekę ?

Bardzo często klienci pytają nas jak skleić plandekę. Nie jest to niestety łatwa czynność, ponieważ używane plandeki posiadają podniszczoną strukturę zewnętrzną i powłokę. W związku z tym kleje oraz standardowe taśmy nie trzymają się plandek i bardzo szybko spadają. Jak więc naprawić plandeki, jeżeli nie mamy możliwości zgrzewania ?

 

naprawa plandek, klejenie plandek, naprawa plandeki

 

Klejenie plandek

Jeżeli jesteście Państwo w trasie i podarła się plandek, wówczas pierwsze co przychodzi do głowy to taśma klejąca. Niestety taśma klejąca nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie trzymała się plandeki. Warto więc jest mieć ze sobą specjalną taśmę do klejenia plandek. Posiada ona specjalny klej, który umożliwia kleje ze sobą trwale warstw PCV. Także taśmę możecie Państwo zakupić na najbardziej popularnym portalu aukcyjnym w Polsce. Niestety takie rozwiązanie nie jest wieczne i z czasem zacznie puszczać.

 

Jak najlepiej skleić plandekę ?

Najlepiej oddać plandekę do producenta i nagrzać na nią odpowiedniej wielkości łatę. Takie rozwiązanie jest bardzo wytrzymałe i pozwala na dalsze, normalne użytkowanie plandeki. Oczywiście nie będzie tutaj takiej wytrzymałości jak w przypadku nowej plandeki, ponieważ zgrzewanie łaty do plandeki kilkuletniej również jest obarczone sporym ryzykiem, że z czasem spoina się rozklei, ale jest z pewnością dużo bardziej wytrzymałe niż klejenie taśmami lub co gorsza klejami typu kropelka czy super glue.